Kineta z zasuwą burzową marki Karmat

Kinety z zasuwą burzową KarmatKineta z zasuwą burzową wykorzystywana jest w kanalizacjach deszczowych lub sanitarnych. Najlepszym miejscem montażu dla kinety z zasuwą burzową jest rura przykanlika znajdująca się pomiędzy siecią główną a budynkiem. W tym przypadku studzienka z kinetą chroni budynek przed zalaniem stanowąc jednocześnie studzienkę rewizyjną.

Kineta z zasuwą burzową – zasada działania

Podczas roztopów, dużych opadów lub powodzi może dochodzić do tak zwanego wstecznego przepływu w kanalizacji sanitarnej. W efekcie ścieki cofają się z powrotem do rur budynku i mogą zostać zalane pomieszczenia położone poniżej poziomu gruntu.

Kineta z zasuwą burzową została tak skontruowana, że w momencie wystąpienia przepływu wstecznego zostaje on zatrzymany za pomocą klapy, która zostaje samoczynnie dociśnięta do głowicy zasuwy. Natomiast kiedy nie ma takiej potrzeby – podczas standardowej sytuacji – ścieki przez urządzenie przepływają swobodnie.

Ruchoma część mechanizmu jest przytwierdzona na stałe do aluminiowego drążka. Drążel posiada uchwyt, który umożliwiwa w prosty sposób wyjęcie części, jeśli zajdzie potrzeba czyszczenia bądź konserwacji. Poza tym wyżej wymieniony drążek można wydłużać do kilku metrów, co pozwala na dokonywanie przeglądów bez konieczności wchodzenia do studzienki.

Kineta z zasuwą burzową – zalety

Niewątpliwą zaletą studzienek wyposażonych w kinetę z zasuwą burzową jest łatwość montażu (możliwe do wykonania przez jedną osobę). Poza tym bardzo prosty mechanizm kinety pozwala na wykorzystywanie studzienek rewizyjnych o małej średnicy. Podczas gdy tradycyjne metody wymagałyby stosowania drogich studni kanalizacyjnych o średnicach 800-1200mm, których montaż wymaga użycia specjalistycznego, dosyć ciężkiego oprzyrządowania.

Kineta z zasuwą burzową marki Karmat to znacznie tańsza opcja, a do tego znacznie łatwiejsza późniejsza obsługa i serwis – albowiem umożliwia wyjmowania mechanizmu bez konieczności wzywania specjalisty i wchodzenia do studzienki. Urządzenie Karmat dostosowane jest do obowiązujących przepisów i moźe być stosowane zamiast studzienek rewizyjnych zwykłych.

Jakość wykonania kinety z zasuwą burzową

Kineta z zasuwą burzową Karmat wykonana została z najwyższej jakości ekologicznego polipropylenu oraz stali chromoniklowej, dzięki czemu jest niezwykle trwała, odporna na korozję, niskie temperatury czy związki chemiczne.

Rodzaje kinet z zasuwą burzową

Kineta do zasuwy burzowej dla rury litej fi 315
Kineta z zasuwą burzową – rura lita ø 315 | 1. Przelotowa ø 160 – K31P16ZB | 2. Przelotowa ø 200 – K31P20ZB

 

Kineta z zasuwą burzową dla rury karbowanej
Kineta z zasuwą burzową – rura karbowana ø wew 315 (zew 355) | 1. Przelotowa ø 160 – K35P16ZB | 2. Przelotowa ø 200 – K35P20ZB

Kineta z zasuwą burzową DLA RURY LITEJ ø 400
Kineta z zasuwą burzową – rura lita ø 400 | 1. Przelotowa ø 160 – K40P16ZB | 2. Przelotowa ø 200 – K40P20ZB