Złącze FHS niemieckiej marki Funke

Złącze FHS to specjalny rodzaj złącza służący do łączenia rur kanalizacyjnych mogących różnić się między sobą rozmiarem, materiałem, z którego zostały wykonane oraz powierzchnią zewnętrzną. Ten typ złącza jest elastyczny, wytrzymały na obciążenia ścinające, doskonale zabezpiecza łączone rury i pozwala na redukcję w bardzo szerokim zakresie.

Wicej

korek-rewizyjny

Korek rewizyjny marki Funke do rur z tworzywa sztucznego i żeliwa szarego (SML) ułatwia i przyspiesza prace kontrolne i remontowe w systemach rurowych czy rurociągach zamontowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz róznewgo typu budynków. Poznaj właściwości i zalety korka rewizyjnego do rur Funke!

Wicej

grzejnik_small

Grzejniki płytowe stalowe – z osłonami z podłączeniem z boku i od dołu, np. grzejniki BRUGMAN typ VK-Uniwersalny, stalowe grzejniki płytowe z osłonami, z podłączeniem z boku, np. typu Kompakt, stalowe grzejniki płytowe bez osłon z podłączeniem z boku, np. typu Standard.

Wicej

rury-i-ksztaltki miedziane

Rury i kształtki miedziane, do lutowania i zaciskane do wody, co i gazu. Oferujemy pełen zakres kształtek do miedzi oraz akcesoriów.

Wicej

rury i ksztaltki pex- alu- pex-

Oferujemy pełen zakres kształtek pex- kolana zaciskane gw, gz, kolana skręcane gw, gz, kolana skręcane z wieszakiem, mufy skręcane gw , nyple skręcane gz, mufy zaciskane, nyple zaciskane, redukcje zaciskane, trójniki zaciskane, trójniki skręcane, trójniki zaciskane redukcyjne.

Wicej

rury i ksztalki z polipropylenu

Rury i kształtki z polipropylenu stabilizowane i zwykłe zgrzewane – system PP-R. Stosowane w instalacjach centralnego ogrzewania grzejnikowego oraz w instalacjach zimnej i ciepłej wody użytkowej.

Wicej

rury i ksztatki kanalizacyjne z pcv

Rury i kształtki kanalizacyjne z PCV „zwykłe” i niskoszumowe. Oferujemy pełen zakres kształtek z PCV: kolana 15°, 22°, 30°, 45°, 67°, 87°, trójniki, nasuwki, napowietrzacze, redukcje, korki, trapery, rewizje.

Wicej

rury i ksztaltki czarne i ocynkowane

Rury i kształtki czarne oraz ocynkowane do łączenia na gwint z przeznaczeniem do wody i gazu.

Wicej

konsole i zawory antyskazeniowe

Konsola do wodomierza jest przeznaczona do montażu wodomierzy w instalacjach do przesyłania wody przeznaczonej do spożycia. Składa się z uchwytu oraz śrubunków, umożliwiających montaż wodomierza. Zawór antyskażeniowy ma zastosowanie w instalacjach wodociągo wych do zabezpieczenia przed wtórnym zanieczyszczeniem sieci spowodowanym przez przepływ zwrotny. Zapobiega zanieczyszczeniu wody pitnej.

Wicej

zawory kulowe gwintowane woda

Zawory kulowe gwintowane do wody Zawory kulowe gwintowane do wody – do zastosowania w budynkach w instalacjach wodociągowych. Zawory występują z dźwignią jednoramienną lub z pokrętłem motylkowym, mogą występować także z dwoma gwintami wewnętrznymi (WW) lub jednym gwintem wewnętrznym, a drugim zewnętrznym, tzw. nakrętno-wkrętne (WZ). Ze względu na parametry pracy, występują w wersji standardowej oraz…

Wicej

zawory kulowe gwintowane do gazu

Zawory kulowe gwintowane do gazu – przeznaczone do instalacji gazowych budynków zasilanych paliwami gazowymi. Zawory występują z dźwignią jednoramienną, dostępne także z dwoma gwintami wewnętrznymi (WW) lub jednym gwintem wewnętrznym, a drugim zewnętrznym, tzw. nakrętno-wkrętne (WZ).

Wicej

zawor zwrotny

Zawory zwrotne – przeznaczone są do utrzymania jednego kierunku przepływu w instalacjach wody zimnej i gorącej.

Wicej

zawory kulowe czerpalne ze zaczka

Zawory kulowe czerpalne ze złączką do węża – przeznaczone są do zamykania i otwierania wypływu wody w sieciach wodociągowych. Zawory występują z dźwignią jednoramienną.

Wicej

zawory grzejnikowe

Zawory grzejnikowe Zawory grzejnikowe zwykłe – przeznaczone są do instalacji centralnego ogrzewania. Występują w wersji prostej oraz kątowej. Zawory grzejnikowe termostatyczne – przeznaczone są do instalacji centralnego ogrzewania. Regulują wydajność grzejników w instalacji co. Zawory i głowice termostatyczne umożliwiają automatyczną regulację temperatury w pomieszczeniu. Dzięki temu zapewniają zarówno komfort jak i niskie koszty ogrzewania. Występują…

Wicej

wodomierze

Wodomierze do wody zimnej i ciepłej tradycyjne i do zdalnego odczytu – służą do pomiaru objętości wody przepływającej w przewodach zamkniętych

Wicej

obejmy siodlowe do zgrzewania

Hurtownia Instalex z Wrocławia w swojej ofercie posiada materiały przeznaczone do budowy przyłączy wodnych. Żeby właściwie przygotować przyłącza wodne potrzebne będą następujące elementy: wodomierze, konsole do wodomierzy, nasady rurowo-kołnierzowe, nawiertki, rury PE, kształtki, zasuwy, zawory antyskażeniowe, tabliczki oznaczeniowe D, taśmy lokalizacyjne, obejmy siodłowe do zgrzewania.

Wicej

siodla do wpiec

W skład armatury domowej wchodzą także przyłącza kanalizacyjne. W celu budowy przyłącza kanalizacyjnego bądź wymiany poszczególnych jego części, przydatne będą elementy: kamionkowe rury i kształtki, studnie rewizyjne betonowe oraz tworzywowe, siodła do wpięć, rury i kształtki wykonane z PCV oraz z polipropylenu wielowarstwowego.

Wicej

otuliny

Otuliny z pianki polietylenowej do rur stalowych i pex typu Thermaflex oraz akcesoria do ich montażu w postaci kleju, taśmy i klamer.

Wicej

domowa pompa obiegowa do co

Pompy – pompy do c. o. oraz obiegowe do ciepłej wody użytkowej Domowe pompy obiegowe 25POr Pompy typoszeregu POr przeznaczone są do małych i średnich instalacji centralnego ogrzewania, zwłasza w budownictwie jednorodzinnym. Pompy mogą być stosowane do przetłaczania cieczy nieagresywnych, niewybuchowych, niezawierających ciał stałych oraz włóknistych.   Pompy cyrkulacyjne do c.w.u PW Pompy PW przeznaczone…

Wicej

zasuwy burzowe

Zasuwy burzowe zapobiegają cofaniu się ścieków z kanalizacji do budynku. Zasuwy burzowe stanowią zabezpieczenie przeciwzalewowe. Chronią budynek przed zalaniem na skutek cofnięcia się ścieków w kanalizacji. Są urządzeniami działającymi automatycznie, umożliwiającymi swobodny odpływ ścieków zgodnie ze spadkiem kanału ściekowego.

Wicej

baterie i krany

Baterie – krany umywalkowe, zlewozmywakowe, natryskowe produkcji Valvex.

Wicej

licznik ciepla

Liczniki ciepła stosowane są do pomiaru przepływającej energii cieplnej do c. o. Ciepłomierz przeznaczony jest do pomiaru zużycia energii cieplnej pobieranej z sieci cieplnych przez niewielkie obiekty takie, jak mieszkania, domy jednorodzinne itp.

Wicej