zawory zaporowe

Przedstawiamy zawory zaporowe grzybkowe, tłoczkowe i kulowe, kołnierzowe i do wspawania. Ze względu na sposób zamykania oraz element zamykający wyróżniamy następujące rodzaje   zaworów zaporowych – grzybkowe, tłoczkowe oraz kulowe.

Wicej

zawory zwrotne

Zawory zwrotne służą do ograniczenia przepływu tylko do jednego kierunku – uniemożliwiają cofanie się np. wody i pary. W ciepłownictwie wyróżnamy zawory w następujących typach – klapowe, motylkowe, płytkowe lub grzybkowe. Występują one w wersji międzykołnierzowej, do wspawania, kołnierzowej lub gwintowanej.

Wicej

filtry siatkowe

Filtry siatkowe stosowane są do zatrzymania cząstek stałych, znajdujących się w przepływających przez nie mediach. Mogą występować w wersji gwintowanej i kołnierzowej.

Wicej

zawory regulacyjne

Zawory regulacyjne służą do regulacji ciśnienia, temperatury lub ilości przepływającego medium. Szczególnym rodzajem zaworów regulacyjnych są tzw. zawory podpionowe. Służą one do termostatycznej regulacji temperatury w układach CO.

Wicej

zawory bezpieczenstwa

Zawory bezpieczeństwa zabezpieczają instalację oraz urządzenia przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Oferujemy zawory w wersji domowej oraz przemysłowej. I tak, w wersji domowej posiadamy np. zawory typu syr. W wersji przemysłowej proponujemy zawory kołnierzowe lub mufowe oferowane między innymi przez firmę Armak.

Wicej

rury stalowe bez szwu

Rury stalowe czarne w wersji ze szwem i bez szwu oraz ocynkowane pojedyńczo lub podwójnie.

Wicej

ksztaltki gwintowane

Kształtki gwintowane w wersji czarnej lub ocynkowane wykonane z żeliwa ciągliwego. Oferujemy pełen zakres kształtek gwintowanych takich jak: mufy, kolanka, nyple, trójniki, czwórniki, redukcje, śrubunki, korki, przeciwnakrętki, kapy.

Wicej

ksztaltki do spawania

Kształtki przeznaczone do spawania wykonane ze stali w postaci kolan hamburskich, dennic, trójników, zwężek oraz króćców jednostronnie gwintowanych.

Wicej

kolnierze

Kołnierze gwintowane czarne i ocynk oraz kołnierze do wspawania płaskie lub szyjkowe.

Wicej

rury i ksztaltki preizolowane

Rury i kształtki preizolowane służą do przesyłu i rozprowadzania ciepłej wody w zabudowie podziemnej. Występują w wersji stalowej oraz z tworzywa sztucznego np. z polibutylenu, jak flexalen firmy Thermaflex. W obu przypadkach izolacja zewnętrzna wykonana jest ze sztywnej pianki poliuretanowej.

Wicej

rury i ksztaltki z pp

Rury i kształtki z PP (polipropylen) zwykłe i stabilizowane służą do rozprowadzania i przesyłu zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz mają zastosowanie w instalacjach centalnego ogrzewania wewnątrz budynku.

Wicej

kompensator2

Kompensatory służą do kompensacji wzdłużnej i kątowej. Mogą być wykonane jako jedno lub wielomieszkowe o połączeniach gwintowanych, kołnierzowych lub do wspawania.

Wicej

filtroodmulniki

Filtroodmulniki przeznaczone są do zatrzymywania cząstek stałych występujących w przepływającej wodzie w instalacjach ciepłowniczych, węzłach cieplnych lub kotłowniach.

Wicej

sprzegla hydrauliczne

Sprzęgła hydrauliczne służą do rozdzielenia obiegu kotłowego i grzewczego w instalacjach jedno lub wielokotłowych przy jednym lub wielu obiegach grzewczych.

Wicej

naczynia przeponowe

Naczynia przeponowe służą do stabilizacji ciśnienia oraz stanowią zasobnik cieczy w instalacjach c.o.

Wicej