Przyłącza wodne

Przyłącze wodne stanowi część przewodu, który łączy sieć wodociągową z instalacją wodociągową znajdującą się na obszarze danej nieruchomości razem z zaworem znajdującym się za głównym wodomierzem. Każde przyłącze wodno-kanalizacyjne składa się z całego szeregu elementów tworzących pełen system.

W ofercie hurtowni Instalex znajdziecie Państwo obszerny asortyment poszczególnych produktów, z których zbudowane może zostać praktycznie każde kompleksowe PRZYŁĄCZE WODNE. I tak proponujemy – zasuwy, rury PE i kształtki, obejmy siodłowe do zgrzewania, nasady rurowo-kołnierzowe, zawory antyskażeniowe, nawiertki, wodomierze, konsole do wodomierza, tabliczki oznaczeniowe D, czy taśmy lokalizacyjne.

Przyłącza wodne i kanalizacyjne - promocja w hurtowni Instalex Wrocław

 


 Nasady rurowo-kołnierzowe

Wykorzystuje się je do tworzenia przyłączy kołnierzowych w sieciach wodociągowych. Nasady rurowo-kołnierzowe stosuje się rurociągach wodnych – także do wody z przeznaczeniem do picia.

 

 

 

 


 Obejmy siodłowe do zgrzewania

Stosowane podczas konstruowania instalacji przeznaczonych do transportowania wody pitnej służącej do spożycia.

 

 

 

 


 Nawiertki

Nawiertki służą do budowania przyłączy wodociągowych na rurociągach oraz pełnią funkcje zaworów odcinających przyłącza.

 

 

 

 

 


 Rury PE i kształtki

Wykorzystywane do tworzenia przyłączy wodnych. Rury zbudowane są z PE-HD. Poza rurami oferujemy kształtki do zgrzewania doczołowego i elektrooporowego oraz kształtki zaciskowe wykonane z tworzywa sztucznego lub mosiądzu.

              

 

 

 

 

 


Zasuwy

Posiadamy w ofercie szereg produktów tego rodzaju. I tak, proponujemy Państwu zasuwy do wody – o połączeniach gwintowanych oraz kołnierzowych, zasuwy pod zabudowę do ziemi i komory, stosowane zarówno do wody czystej, jak i brudnej, wykonane z żeliwa szarego oraz sferoidalnego. Zastosowanie zasuw to oczywiście odcięcie dopływu wody w razie awarii.

 

 

 

 

 


Wodomierze

W ofercie naszej hurtowni znajdziecie Państwo wodomierze do wody wyprodukowane jako – suchobieżne, bądź mokrobieżne. Oferujemy wodomierze do wody tradycyjne oraz do zdalnego odczytu – służące do pomiaru objętości wody w instalacjach domowych. Dostępne są wersje tych urządzeń – jednostrumieniowe i wielostrumieniowe.

 

 

 

 


Konsole do wodomierzy

Konsole służą do montażu wodomierzy. Zbudowane zostały z uchwytu oraz śrubunków, które umożliwiają ich montaż.


Zawory antyskażeniowe

Za pomocą zaworów antyskażeniowych zabezpiecza się sieć wodociągową przed wtórnym zanieczyszczeniem spowodowanym przepływem zwrotnym z instalacji wewnętrznej.


Tabliczka oznaczeniowa D

Tego typu oznaczenia pozwlają w łatwy sposób zlokalizować zasuwy lub inne elementy zamykające na przyłączu.

 

 

 


Taśmy lokalizacyjne

Pozwalają na łatwą lokalizację rur wodociągowych pod ziemią. Taśmy lokalizacyjne występują w wersji z wkładką metalową i bez.


 

Przyłącze wodno-kanalizacyjne
SCHEMAT

  Schemat przyłącza wodno-kanalizacyjnego